آخرین اخبار

یادداشت غلامحسین رضوانی در خصوص فواید و مضرات تعطیلی روز شنبه

اندر فواید ومضرات تعطیلی روز شنبه سلام علیکم فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه رهبر حکیم و فرزانه مکررا مجلس یازدهم را انقلابی خواندند. واقعه دیروز بقدری مهم است که بیم آن میرود که مدال اعطایی رهبری معظم را به محاق ببرد. خوشبختانه به موارد عدیده ای توسط منتقدین اشاره شده که درجای خود […]

اشتراک گذاری
27 اردیبهشت 1403
44 بازدید
کد مطلب : 1523

اندر فواید ومضرات تعطیلی روز شنبه

سلام علیکم

فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه

رهبر حکیم و فرزانه مکررا مجلس یازدهم را انقلابی خواندند. واقعه دیروز بقدری مهم است که بیم آن میرود که مدال اعطایی رهبری معظم را به محاق ببرد.

خوشبختانه به موارد عدیده ای توسط منتقدین اشاره شده که درجای خود شایسته تقدیر است طرفداران تعطیلی پیشاپیش فضاسازیهای کافی را انجام داده اند. لذا تحرک جدیدی را ضروری نمیدانند. اما یقینا در میان آنان کسانی هستند که به بزرگی این تدلیس و نیز شکنندگی آن توجه دارند. بنابراین برای تکمیل اقدامات به فضاسازی ها ادامه خواهند داد.

بنده میخواهم به نکاتی که مغفول مانده اشاره کنم.

اولادر این زمینه مردم مطالبه ای نداشته و ندارند. هر چند آنها که مردم ترند داشته اند.

ثانیا ادعاهای متوهمین مبنی بر ضرر و زیانهای اقتصادی میلیارد دلاری که درحال حاضر تا حدود۱۰ گفته شده بعید نیست به ۱۰۰ و بیشر هم برسد. وقتی قرار نیست مبنایی داشته باشد و کنتور نیاز ندازد و قابل اندازه گیری نباشد و…..مرکز کره زمین اینجاست هرکس قبول ندارد اندازه بگیرد در اینجا پای یک فریب و تدلیس در میان است زیرا نه تنها عایدی ندارد بلکه قطعا زیان هم دارد چرا که آثار تعطیلی نهادینه شده پنجشنبه سرجایش است شنبه به آن افزوده میشود. بنابراین هم بهره وری کاهش مییابد وهم تولید وهم هزینه ها افزایش می یابد. چه در سطح خرد و چه درسطح کلان. ‌ چون تحول مدیریتی بطئی حاصل میشود. اما قانون بلافاصله پس از تصویب لازم الاجراست. هزینه های دوران گذار که بفرض موفقیت نسبی احتمالی هم زیاد است مورد غفلت قرار گرفته است.

ثالثا هزینه های این تصمیم غیرضروری نسنجیده با توجه به خودداری دولتیها از هرینه دادن علیرغم موافقت تماما بگردن مجلس می افتد. آنهم در واپسبن لحظات شاید این مصداق حبط اعمال باشد. کاشکی مجلس برای بهبود معیشت که مطالبه بحق مردم بوده و هست چنین بخط میزد افسوس و افسوس که ادعاهای واهی را نظرات کارشناسانه تلقی کردیم.

آیا به صرف ادعا میشود آنرا کارشناسانه دانست؟

چرا محاسبات مبنی بر ضرر چنین و چنان را ارائه نمیکنند؟

آیا این محاسبات ادعایی سری است؟

فاعتبروا یا اولی الابصار

رابعا چنانچه بعد از تصویب واجرای احتمالی این مصوبه ومعلوم شدن آثار زیانبار همه جانبه از جمله اقتصادی، اگر همان مدعیان متوهم ژست انتقادی بگیرند که با اقتصاد کشور چرا چنین کردید جز ندامت وپشیمانی بی حاصل وقرار گرفتن در جایگاه متهم چه چاره ای وجود دارد؟ کم مواردی تا کنون داشته ایم که قاصرین یا مقصرین در جایگاه مدعی نشسته اند. آیا بانیان مشکلات فعلی در جایگاه اپوزیسیون وطلبکار ننشسته اند؟

خامسا همه را به مراقبت وهوشیاری در برابر این فریب بزرگ توصیه میکنم ودرخواست دارم خواست کسانیکه خود را مردم تر از مردم میدانند را بر خواستهای بحق منطقی قانونی شرعی وعقلانی مردم خوبمان برای بهبود وتسهیل امور معیشتی ترجیح ندهید.

والسلام غلامحسین رضوانی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *